Partija LIETUVA - VISŲ

ŽMOGUS - PIRMIAUSIA!
 

PROGRAMA  |  KANDIDATAI  |  MŪSŲ POZICIJA | KALBA EKSPERTAI | ŽINIASKLAIDA APIE MUS | KLAUSIMAI VALDŽIAI TIESIAI ŠVIESIAI | AKIVAIZDU, BET NEĮTIKĖTINA | STEBIME BALSAVIMĄ

2020-10-09

LAISVI IR SĄŽININGI RINKIMAI… BE RINKIMŲ DEBATŲ

tvpwilno.jpgRinkimų kampanija prieš pirmąjį Seimo rinkimų turą baigiasi jau po kelių valandų. Sau ir pasauliui galime bandyti įrodyti, kad su vienu svarbiausių rinkimų kampanijos elementų – lygiateise ir atvira politine diskusija – pas mus viskas gerai. Bet tuo patikėti gali tik tas, kas nėra matęs demokratiškų rinkimų ir jų debatų. Nebent kaimyninės Baltarusijos valdžiai tie lietuviški debatai tiktų ir patiktų. Faktas aiškus ir konkretus – iš esmės nacionalinių visų partijų debatų neturėjome per svarbiausią rinkėjų informavimo kanalą – televiziją. Kaip tik TV debatai turėtų būti rinkimų kampanijos viršukalnė. Bet taip nėra. O rinkėjams, kurie turi informuotai ir atsakingai pasirinkti, čia yra rimtas praradimas.
2020 m. Seimo rinkimuose politinės kampanijos dalyvių lygiateisiškumą bandė sugrąžinti ir administracinis teismas. Ne kas tepavyko. Partijos televiziniams debatams pasiskirstė kiek tolygiau, bet tik tiek. Tokių rinkimų diskusijų, kur žurnalistai būtų pirmiausia diskusijos tarp debatų dalyvių moderatoriais, o ne teismo salėje/ studijoje esančiais teisėjais, kur nuosprendis veikiausiai žinomas, būta aiškiai per mažai.
Visgi, bent vienu ir, ko gero, vieninteliu, atveju visų partijų televiziniai debatai įvyko ir tai atsitiko TVP Wilno surengtuose Seimo rinkimų debatuose spalio 7 dieną. Juose dalyvavo visi 17-a politinės kampanijos dalyvių. Visi sutilpo vienoje studijoje. Visiems užteko laiko atsakyti į klausimus ir šiek diskutuoti. Lenkijos TVP pirmą kartą parlamento rinkimų debatus rengė Lietuvoje. Ir tas blynas nebuvo prisvilęs. Visuomet galima kai ką padaryti geriau. Bet tas galės būti ateityje. O dabar čia yra pamoka visoms kitoms Lietuvos televizijoms.
Ta didžioji pamoka turėtų būti ir Vyriausiajai rinkimų komisijai, kuri aprobuoja TV debatų taisykles televizijose ir kitur. Taip pat čia yra pamoka nacionaliniam transliuotojui – LRT. Tos pamokos esmė yra paprasta ir aiški. Visus kampanijos dalyvius buvo galima pakviesti į tris – keturias debatų laidas, suskirstytas pagal kelias Lietuvos rinkėjams svarbias temas, ir per kokias geras dvi kiekvienos laidos valandas kampanijos dalyviai būtų išdėstę savo politikos vizijas ir galimus sprendimus. Gal net būtų matę tam tikrą idėjų konkurenciją. Bet taip neatsitiko. Vis vien viltis yra kvailių motina, tad gal ji savo vaikams susimylės kituose Seimo rinkimuose ir pagaliau turėsime lygiateisius ir europietiškus TV debatus. Šį kartą nepavyko. Ir taip jau daugelį kartų nepavyksta Seimo rinkimuose.
O kad kas nors pradėtų keistis, tai vienas pirmųjų porinkiminių darbų yra tiesiog būtinas VRK veiklos auditas pandeminiuose rinkimuose. Nes VRK šlubuoja abiem kojom ir šen, ir ten. Rinkimų kampanijos taisyklių peržiūra būtų antras neatidėliotinas darbas po rinkimų, nes perteklinių taisyklių yra apstu, o pseudo agitacijos fotošopiniais  solo, trio ir kitų formatų portretų reklaminiais skydais yra aiškiai per daug.
Vis vien pagrindinė rinkimų kampanijos dalis baigiasi. LIETUVA – VISŲ sąrašas Nr. 11 visiems rinkėjams linki pasirinkti atsakingai. O spalio 11-ąją geriausias pasirinkimas yra LIETUVA – VISŲ sąrašas Nr. 11. Balsuokite už savo ir savo vaikų ateitį, už teisingą ir gerovės Lietuvą visiems.
Politinė reklama. Pagaminta partijos LIETUVA - VISŲ.

LietuvaVisu - 07:35 @ AKIVAIZDU, BET NEĮTIKĖTINA | Pridėti komentarą