Partija LIETUVA - VISŲ

ŽMOGUS - PIRMIAUSIA!
 

PROGRAMA  |  KANDIDATAI  |  MŪSŲ POZICIJA | KALBA EKSPERTAI | ŽINIASKLAIDA APIE MUS | KLAUSIMAI VALDŽIAI TIESIAI ŠVIESIAI | AKIVAIZDU, BET NEĮTIKĖTINA | STEBIME BALSAVIMĄ

2020-09-02

NEMOKAMOS BAKALAURO STUDIJOS NUO 2021 M. UNIVERSITETUOSE IR AUKŠTOJO MOKSLO VALDYMO REFORMA

bakalauras.jpg2016 m. dabartinių valdančiųjų buvo pažadėta įvesti nemokamas bakalauro studijas universitetuose. Tačiau pažadas neištesėtas. Iš 10 696 įstojusių 2019 m. į pirmą bakalauro studijų kursą universitetuose už mokslą turėjo mokėti 3 600, arba beveik 34 proc. 2018 m. atitinkamai įstojo 10 803 ir mokėjo už mokslą 3 678 pirmakursiai, t.y. tie patys 34 proc.
Nuo 2021 m., t.y. nelaukiant Seimo kadencijos pabaigos, įvesime nemokamas bakalauro studijas universitetuose. Vėliau jas išplėsime į kolegijas.

AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ VALDYMAS

Konstitucinis Teismas (KT) 2011 m. paskelbė, kad Mokslo ir studijų įstatymo nuostatos dėl aukštųjų mokyklų valdymo ir studijų finansavimo prieštarauja Konstitucijai.
Nepaisant KT sprendimo, aukštosios mokyklos valdymo funkcijas ir toliau atlieka aukštosios mokyklos taryba, kuri nėra akademinės bendruomenės savivaldos institucija, toliau lieka neatskirtos kontrolės ir priežiūros funkcijos bei aukštosios mokyklos valdymo funkcijos.  Aukštosios mokyklos senatas (akademinė taryba) lieka tik kaip aukštosios mokyklos akademinių reikalų valdymo organas ir neturi lemiamos įtakos priimant svarbiausius sprendimus, susijusius su aukštąja mokykla.
Per dvi kadencijas Seimas aukštosiose mokyklose nesugebėjo atkurti Konstitucijai neprieštaraujančios valdymo tvarkos. Mes akademinei bendruomenei sugrąžinsime visas savivaldos teises ir tame tarpe teisę rinkti rektorius/direktorius.

Politinė reklama. Pagaminta partijos LIETUVA - VISŲ

LietuvaVisu - 12:34 @ MŪSŲ POZICIJA | Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

Fill out the form below to add your own comments

Siekiant sumažinti automatinių nepageidaujamų laiškų kiekį, ši funkcija apsaugota captcha.

Tam reikia įkelti trečiosios šalies paslaugų teikėjo "Google" turinį ir išsaugoti slapukus.